Zmiany w piersiach

Odpowiedz
OPEN

Zmiany w piersiach

Post autor: OPEN » pt lut 10, 2017 11:59 am

Kiedy słyszysz termin „zmiany w piersiach” Twoją pierwszą myślą może być: rak. Na szczęście większość zmian w piersiach ma charakter łagodny lub nawet nie jest nowotworem łagodnym i nie powoduje poważniejszych szkód w organizmie. Jednakże nie możesz mieć pewności dopóki nie zostaniesz zbadana przez lekarza specjalistę. Wszystkie kobiety narażone są w pewnym stopniu na ryzyko zachorowania na raka piersi, szczególnie kobiety starsze. Dlatego jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w swoich piersiach niezwłocznie poddaj się ocenie specjalisty.

Zmiany torbielowate w tkance włóknistej
Często pojawiające się bolesne zgrubienie w piersiach może być rezultatem zmian torbielowatych. Ten niezłośliwy stan może być wywołany wieloma przyczynami. Najczęściej występuje on w związku ze zbyt silną reakcją na hormony występujące w Twoim organizmie. Czasami może również utworzyć się miejscowy guz wypełniony cieczą lub o konsystencji stałej, który powiększa się i staje się wrażliwy na dotyk tuż przed wystąpieniem miesiączki.

Łagodne guzy piersi
Guzy łagodne mogą mieć przeróżny kształt, rozmiar i konsystencję. Guz powstały z tkanki włóknistej i gruczołowej (gruczolakowłókniak) jest zazwyczaj gładki, twardy, nie jest bolesny i daje się przemieszczać.

Wydzieliny z brodawki
Wiele kobiet może wycisnąć niewielką ilość przezroczystej, zielonkawej lub mlecznej wydzieliny z obu brodawek – jest to objaw absolutnie normalny. Wydzielina o zabarwieniu różowawym może być spowodowana zmianami w obrębie przewodów mlecznych, w pobliżu brodawki. Jeśli wydzielina zawiera krew lub jeśli pojawia się spontanicznie (bez uciskania brodawek) świadczy to o procesie niszczenia tkanki gruczołowej lub tłuszczowej. W sytuacji wystąpienia wydzieliny z piersi należy koniecznie poddać się badaniu lekarskiemu.

Infekcje piersi
Jednym z najczęściej występujących typów infekcji piersi jest zapalenie piersi. Stan zapalny gruczołów piersiowych najczęściej występuje w okresie karmienia piersią. Może jednak wystąpić w każdym okresie życia kobiety. Do objawów zapalenia piersi należą: zaczerwienienie skóry, wyczuwalne ciepło oraz bolesność.

Objawy związane z chorobą piersi
Jeśli zauważysz u siebie jakiekolwiek zmiany w wyglądzie skóry piersi czy brodawki, zmiany wielkości lub kształtu którejkolwiek z piersi, wyczujesz zgubienie w obrębie piersi lub powiększone węzły chłonne pod pachami lub nad obojczykami skontaktuj się z lekarzem specjalistą.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości