Trójstopniowe podejście do dbania o zdrowie piersi

Odpowiedz
OPEN

Trójstopniowe podejście do dbania o zdrowie piersi

Post autor: OPEN » pt lut 10, 2017 11:51 am

Samobadanie piersi
Lustro i trzy palce Twojej dłoni – to wszystko czego potrzebujesz, aby wykonać samobadanie piersi (BSE – z ang. BreastSelf-Exam). Jest to łatwa technika, pozwalająca nauczyć się rozpoznawania tego, co jest normalne w Twoich piersiach. Samobadanie pomaga we wczesnym wykrywaniu zmian w piersiach. Badanie powinno być przeprowadzane co miesiąc od momentu kiedy piersi zaczynają się kształtować. Poprzez samobadanie możesz poznać swoje ciało jak nikt inny i w kolejnym badaniu zauważyć nawet nieznaczne zmiany.

Mammografia
Mammografia stosowana jest zarówno w badaniach przesiewowych (profilaktycznych) zdrowych kobiet, jak też przy stawianiu diagnozy. Jej największą zaletą jest zdolność lokalizowania zmian, które są zbyt małe, aby wykryć je w inny sposób. Zdjęcia rentgenowskie wnętrza piersi są wykorzystywane do regularnego wykrywania lub lokalizowania zmian w piersiach u kobiet powyżej 35 roku życia.

Kliniczne badanie piersi
Badanie profesjonalne to możliwość upewnienia się, że nie przeoczyłaś niczego podczas comiesięcznego samobadania piersi. W ramach badań kontrolnych możesz poddać się badaniu piersi przez lekarza z Twojego ośrodka zdrowia lub specjalistę onkologa czy ginekologa.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MethrenNef i 3 gości